Galerie "Mnichów"
Galerie "Mnichów"

Minerały
Masywu Ślęży


Kontakt
Klub
Działalność
Galerie
Sobótka i Ślęża

 

Linki
Aktualizacje

 

Minerały
Masywu
Ślęży

Minerały
Masywu Ślęży

KLUB  LUDZI GÓR "MNICH"

 

      Klub Ludzi Gór “MNICH” wykrystalizował się po przeszło dziesięciu latach trwania jego członków we wspólnej przygodzie z górami. Z założenia Klub Ludzi Gór “MNICH” jest klubem rodzinnym, w którym powiązania pomiędzy światem górskiej przyrody, a codziennym bytem są nierozłączne, trwające niejako już od urodzenia. Rodzinny nie oznacza, że unikamy wyjazdów ekstremalnych. Nie obce są nam zimowe trekkingi wysokogórskie, wspinaczka skałkowa, speleologia jak i eksploracja kopalń.
      W czasach kiedy partnera wyszukuje się w książce telefonicznej nasz KLUB preferuje stałe związki - spotykamy się nieformalnie już prawie piętnasty rok!!! Jesteśmy więc zaprzeczeniem dwójkowych zespołów wspinaczkowych. Nasze wyprawy skupiają wielu uczestników i uczestniczek, którzy często dopiero pod ścianą mówią sobie: miłego dnia - do zobaczenia wieczorem w schronisku! Nasze wyjazdy w porach zimowych przeradzają się czasami w huczne zjazdy narciarskie.
      Prócz górskich harców uwielbiamy również zabawy nad wodą: windsurfing, kajaczki, płetwy i fajka ... Nie unikamy również mrocznych podziemi, starych kopalń i błota jaskiniowego i bagiennego. Nie było nas jeszcze w powietrzu (oprócz BA, KLM i LOT :), ale pracujemy nad tym.
      Nad nazwą "MNICH" myśleliśmy całe jedno spotkanie (obyło się bez piwa). Wreszcie Rada Starszych orzekła o wyższości Mnicha Sobótczańskiego nad Mnichem Tatrzańskim i tak już zostało - choć kojarzy się różnie (w zależności od czasu, miejsca i persony).
      W ramach działalności Klubu organizowane są również cykliczne prelekcje o tematyce górskiej z udziałem ludzi, dla których obcowanie w “pionowym” świecie stało się nieodłącznym elementem ich życia.
      Chcesz znaleźć swoje ulubione miejsce w górach, przeżyć przygodę pomyśl o naszym klubie. Najpierw przyjdź na prelekcje, slajdy lub odczyt poznaj ludzi, sprawdź gdzie kto z kim się wybiera w najbliższym czasie, może to będzie coś w czym chcesz uczestniczyć. Pamiętaj, że w wyjazdach w góry ważniejsze jest dla nas pytanie raczej z kim, a dopiero potem gdzie.

     

 

          


ta strona wygląda najlepiej w rozdzielczości 1024x768 IE 6.0,  ISO 8859-2
webmaster
gskrzypek@yahoo.com Copyright © 2002 KLG Mnich . All rights reserved.
Ostatnia modyfikacja: Friday, 26. September 2008.